LAST MINUTE


→ Názov filmu:

     Originálny: LAST MINUTE

     Anglický: LAST MINUTE

→ Language: bez dialógov

→ Krajina pôvodu filmu: SK

→ Produkčné spoločnosti: plackartnyj

→ Minutáž: 00:09:00

→ Rok výroby: 2025 

→ Žáner: krátky animovaný film

→ Technika: koláž bábkovej & 2D

     & ručné kreslenej animácie & animácie pieskuLOGLINE

FILM O ĽUĎOCH, KTORÍ SÚ (PRE NÁS) NEVIDITEĽNÍ.


SYNOPSA

LAST MINUTE je obľúbený typ vysnívanej dovolenky. Zaručuje: nádherné, čisté a zlatisté pláže, skvelé počasie a samozrejme modro-tyrkysové more. Všetko za super skvelú cenu!

Žiaľ, naše európske pláže nie sú moc "čisté".

Každú noc sú pláže posiate kusmi oblečenia, troskami lodí alebo zvyškami záchranných viest a... A niekto musí tieto pláže upratať. Upratovať ich, aby sme mohli každé dovolenkové ráno vybehnúť na čistý, zlatistý piesok a odfotiť sa na sociálne siete. A aby sme mohli nevidieť to, čo roky nechceme vidieť. Každú noc sa totiž stovky migrantov, ľudí narodených v tom „horšom svete", ľudí utekajúcich pred vojnou alebo neuveriteľnou chudobou, snažia dostať do Európy.

Dej filmu je inšpirovaný situáciou na turecko-gréckom pobreží a hlavným protagonistom (okrem migrantov) je mladý muž, zamestnanec hotelovej upratovacej spoločnosti. Film je záznamom jedného z jeho pracovných dní. Ale predovšetkým, jednej noci...

LAST MINUTE nie je film o úžasných last minute all inclusive dovolenkách. Je to film o ľuďoch, ktorí (pre nás) neexistujú.


KONTAKT

→ Producentka: Joanna Kozuch

→ Režiserka: Joanna Kozuch

     www.plackartnyj.com

     joannakozuch@yahoo.com