Produkčná spoločnosť manželov Joanny Kozuch a Borisa Šimu vznikla v roku 2013. Plackartnyj je názov lôžkového vozňa, ktorý premáva po území bývalého Sovietskeho zväzu. Je to najviac populárna a najlačnejšia trieda; žiadne kupé, žiadne dvere, len otvorený priestor a 54 postelí, 54. cestujúcich aj 54 príbehov. Plackartnyj, s.r.o. je manželská a umelecká platforma pre príbehy nielen z východného bloku.

Joanna Kozuch

Režisérka, výtvarníčka a animátorka. Joanna študovala na Akadémii umení v Poznani (PL) a na Sliezkej Univerzite v Katowiciach (PL). Neskôr absolvovala doktorandské štúdium na Vysokej škole múzických umení v Bratislave, kde pôsobí ako pedagóg. Jej filmografia zahŕňa filmy ako Hra (2004), Fongopolis (2014) a 39 týždňov, 6 dní (2017). V súčasnosti pracuje na novom krátkom animovanom dokumente Bolo raz more...

Boris Šima

Boris ukončil štúdium animovaného filmu na Vyššej odbornej škole filmovej v Zlíne, Českej republike. V roku 2003 absolvoval štúdium na katedre animovaného filmu na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Jeho filmografia zahrňa filmy ako Dnes mám prvé randevú! (2002), Chyťte ho! (2008), Hurá na hrad! (2011) a 39 týždňov, 6 dní (2017). Ako výtvarník a realizátor participoval na seriáli Mimi a Líza. V súčasnosti pracuje na animovanom seriáli Websterovci.


Mila

Mila sa narodila v roku 2010. Absolvovala materskú škôlku v Bratislave a nedávno úspešne zvládla prijímacie konanie na základnú školu. Spolupracovala na výtvarných návrhoch TV seriálu Mimi a Líza. Vyrobila návrh jedného vesmírneho telesa do dielu Smradlavá planéta. K jej záľubám patria koníky, plastové diamanty a videohra Monument Valley. Je majstrom v hre Človeče, nezlom sa.