Produkčná spoločnosť manželov Joanny Kozuch a Borisa Šimu, vznikla v roku 2014. Je to malé slovenské produkčné štúdio, v ktorom Joanna a Boris produkujú svoje filmy, ale aj umelecká platforma, kde prezentujú svoju ďalšiu tvorbu.

Plackartnyj je názov spacieho vozňa, ktorý premáva po území bývalého Sovietskeho zväzu. Je to najviac populárna a najlačnejšia trieda; žiadne kupé, žiadne dvere, len otvorený priestor s 54 lôžkami, 54 cestujúcimi a ich 54 príbehmi. Plackartnyj s. r. o. je umeleckou platformou pre príbehy nielen z východného bloku.

Joanna Kozuch

Režisérka, výtvarníčka a animátorka. Joanna študovala na Akadémii umení v Poznani (PL) a na Sliezskej Univerzite v Katoviciach (PL). Neskôr absolvovala doktorandské štúdium na Vysokej škole múzických umení v Bratislave, kde pôsobí ako pedagóg. Jej filmografia zahŕňa filmy ako Hra (2004), Fongopolis (2014, ktorý získal okrem iného Slovensku národnú filmovú cenu Slnko v sieti) a 39 týždňov, 6 dní (2017, ktorý mal svoju medzinárodnú premiéru na 33rd Warsaw Film Festival), MUSIC BOX (2019, ktorý vznikol ako súčasť projektu Happiness Machine) a animovaný dokument Bolo raz jedno more... (2021, ktorý získal okrem iného ocenenie študentskej poroty na 44th Clermont-Ferrand Short Film Festival a Slovensku národnú filmovú cenu Slnko v sieti). V súčasnosti pripravuje krátky film LAST MINUTE a animovaný dokument Bolo raz jedno mesto...

Boris Šima

Boris ukončil štúdium animovaného filmu na Vyššej odbornej škole filmovej v Zlíne, Českej republike. V roku 2003 absolvoval štúdium na katedre animovaného filmu na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Jeho filmografia zahrňa filmy ako Dnes mám prvé randevú! (2002), Chyťte ho! (2008), Hurá na hrad! (2011) a 39 týždňov, 6 dní (2017). Ako výtvarník a realizátor participoval na seriáli Mimi a Líza. V súčasnosti pracuje na animovanom seriáli Websterovci.


Mila

Mila sa narodila v roku 2010. Absolvovala materskú škôlku v Bratislave a nedávno úspešne zvládla prijímacie konanie na základnú školu. Spolupracovala na výtvarných návrhoch TV seriálu Mimi a Líza. Vyrobila návrh jedného vesmírneho telesa do dielu Smradlavá planéta. K jej záľubám patria koníky, plastové diamanty a videohra Monument Valley. Je majstrom v hre Človeče, nezlom sa.